ICF18L45N14B2IO - GavazziAutomation
Zurück zur Übersicht
Sensors
Inductive sensors
ICF18L45N14B2IO.png
ICF18L45N14B2IO
Inductive sensor, M18 St. steel, 2m PUR cable, Sn 14mm, Non-flush mount, Long body, NPN/PNP/Push-pull, NO/NC, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 200 mA, Max switching freq. 300 Hz, Op. temp. -40C to +85C, Max pressure 200 bar, IP68, IP69K, IO-Link
Spezifikationen
Rated operating distance
14 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V