CA18CAN12PAM1 - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Sensors
Capacitive sensors
CA18CAN12xAM1_12x12.png
CA18CAN12PAM1
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Power Supply 10-40VDC, PNP Output, N.O. and N.C., Connector M12, Housing M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Specifikationer
Rated operating distance
12 mm
Installation Type
Not flat
Diameter
18 mm
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V