CA12EAN08BPA2IO - GavazziAutomation
Carlo Gavazzi-koncernen
CA12EAN_IO-Link_Cable_12x12.png
CA12EAN08BPA2IO
Capacitive Proximity Sensor, Non Flush mountable, Sensing Range 8mm, Adjustable 0.5-8mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Cable PVC, AISI316L Housing M12 x 78mm, 4th Gen. Tripleshield, Improved EMC performances, IP67 IP68
Specifikationer
Installation Type
Not flat
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
12 V ... 36 V