CA12EAF04BPA2IO - GavazziAutomation
Tillbaka till översikt
Sensors
Capacitive sensors
CA12EAF_IO-Link_Cable_12x12.png
CA12EAF04BPA2IO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 4mm, Adjustable 0.5-4mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Cable PVC, AISI316L Housing M12 x 78mm, 4th Gen. Tripleshield, Improved EMC performances, IP67 IP68
Specifikationer
Installation Type
Concise
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
12 V ... 36 V