RGTS24120GV00 - GavazziAutomation
Carlo Gavazzi Group
Soft Starters and Frequency Drives
MC_RGTS2412_POL.png
RGTS24120GV00
1 phase soft starter for induction motors, Operating voltage (Ue): 100 - 240 Vac , Rated current (Ie): 12Aac, Control voltage (Uc): Not required, DIN rail/Panel mount, Supply voltage (Us): 100 - 240 Vac
Spesifikasjoner
Rated operation current Ie at 40 °C Tu
12 A
Rated operating voltage Ue
90 V ... 264 V
Rated power three-phase motor, inline, at 230 V
1.1 kW
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
90 V ... 264 V
Internal bypass
Nei
Product Width
54 mm
Product Height
110 mm
Product Depth
113 mm