PD30CNT15PM5MU - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNT15PM5MU_12x12.png
PD30CNT15PM5MU
Photoelectric Through-beam Emitter, Range: 15000mm, Infrared light 880nm, Mute PNP, Power Supply 10-30VDC, Connector M8, 10x30x20mm housing
Spesifikasjoner
Rated operating distance
15000 mm
Output type
Other
Output function
Other
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V