PD30CND10NASA - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CND10NASA_12x12.png
PD30CND10NASA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, 2m Cable, IP67
Spesifikasjoner
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V