PC50CNR10BAM1 - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Photoelectric sensors
PC50CNR10BAM1_12x12.png
PC50CNR10BAM1
Retro-reflective Photoelectric Sensor, Range 10000mm, Infrared modulated light 880nm, Power Supply 10-30VDC, PNP/NPN Output, NO and NC, Light and Dark Switching, M12 Plug
Spesifikasjoner
Output type
PNP/NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Connector M12
Housing style
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operetional voltage UB at DC
10 V ... 30 V