ICB30L50F22NC - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30L50F.png
ICB30L50F22NC
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 22mm, Quasi-flush mount, Long body, NPN NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 100 Hz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spesifikasjoner
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Quasi-flat
Output function
Breaker contact
Connection type
Cable
Rated power supply
10 V ... 36 V