IBS04SF15M5NO - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Inductive sensors
IBS04SF15M5IO.png
IBS04SF15M5NO
Inductive proximity sensor, D4 Stainless steel, M8 plug, Sn 1.5mm, Flush mount, Short body, NPN NO output, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 100 mA, Max switching frequency 4.5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spesifikasjoner
Rated operating distance
1.5 mm
Installation type
Concise
Diameter
M4
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Connector M8
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V