IBS04SF15A2PC - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Inductive sensors
IBS04SF15A2IO.png
IBS04SF15A2PC
Inductive proximity sensor, D4 Stainless steel, 2m cable, Sn 1.5mm, Flush mount, Short body, PNP NC output, Supply voltage 10-30Vdc, Max output current 100 mA, Max switching frequency 4.5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spesifikasjoner
Rated operating distance
1.5 mm
Installation type
Concise
Diameter
M4
Output type
PNP
Output function
Breaker contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 30 V