CA30CAN25NAM1 - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Capacitive sensors
CA30CAN25NAM1_12x12.png
CA30CAN25NAM1
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 25mm, Adjustable 4-30mm, Power Supply 10-40VDC, NPN Output, N.O. and N.C., Connector M12, Housing M30 x 62,5mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP68 IP69K
Spesifikasjoner
Installation Type
Not flat
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V