CA18EAN12BPM1IO - GavazziAutomation
Tilbake til oversikt
Sensors
Capacitive sensors
CA18EAN_M1IO_12x12.png
CA18EAN12BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 3-15mm, Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link Connector M12, Housing AISI316L M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP69K
Spesifikasjoner
Rated operating distance
12 mm
Installation Type
Not flat
Diameter
18 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
12 V ... 36 V