SPD12051 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPD_5-10-18_1.png
SPD12051
Switching Power Supply, AC/DC, 5W, 12V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 22.5x90x114mm housing
Specifiche
Rated output voltage DC
12 V
Power output
5 W
Max. output current DC
0.42 A
Terminal type
Insulation piercing connection
Rail mounting possible
Yes
Wall mounting possible
No
Degree of protection (IP)
IP20
Width
22.5 mm
Height
90 mm
Depth
114 mm