RZ3A40D55P - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A40D55P
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching with over-temperature protection, Operating voltage (Ue): 24 - 440 Vac (800 Vp), Rated current (Ie): 55 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Seleziona dissipatore
Specifiche
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
55 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
24 V ... 440 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V