RAM1B60D50 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A.png
RAM1B60D50
1-pole panel mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc
Prezzo di listino
Disponibilità
Hai domande su questo prodotto? Contattaci
Seleziona dissipatore
Specifiche
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V