RAM1A60D125Z - GavazziAutomation
SSR_RAM1A.png
RAM1A60D125Z
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 125 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Rated current AC-51
125 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V