RAM1A60A100 - GavazziAutomation
SSR_RAM1A.png
RAM1A60A100
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 100 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc
Rated current AC-51
100 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V