RAM1A23D100 - GavazziAutomation
SSR_RAM1A.png
RAM1A23D100
1-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 24 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 100 Aac, Control voltage (Uc): 3 - 32 Vdc
Rated current AC-51
100 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage DC
3 V ... 32 V