IRC40SF22M1PA - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Inductive sensors
IRC40SF22M1PA.png
IRC40SF22M1PA
Inductive proximity sensor, 40x40mm Plastic, M12-plug 4-pin, Sn 22mm, Flush mount, 66mm lenght, PNP NO+NC output, 10-30Vdc, 200 mA, Max op. freq. 100Hz, Op. temperature -25C - +80C, IP67-IP68-IP69K, rotatable head, mounting bracket
Specifiche
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Concise
Output type
PNP
Output function
Change-over contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 30 V