ICB30S30F15NCM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S30F_M1.png
ICB30S30F15NCM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 15mm, Flush mount, Short body, NPN NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specifiche
Rated operating distance
15 mm
Installation type
Concise
Output type
NPN
Rated power supply
10 V ... 36 V