ICB30L50F10PCM1 - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Inductive sensors
ICB30L50F_M1.png
ICB30L50F10PCM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 10mm, Flush mount, Long body, PNP NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Specifiche
Rated operating distance
10 mm
Installation type
Concise
Diameter
M30
Output type
PNP
Output function
Breaker contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V