CB32CLN20TOFT - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Capacitive sensors
CB32CLN20TO_12x12.png
CB32CLN20TOFT
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 20mm, Adjustable 2-20mm, Power Supply 20-250VAC, SCR output N.O., On-delay 30s, Cable PVC, Housing 32 x 101mm, Tripleshield, IP67
Specifiche
Installation Type
Not flat
Output type
Two-wire
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
20 V ... 250 V