CA30CBF16BPM1IO - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Capacitive sensors
CA30CBF_M1IO_12x12.png
CA30CBF16BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Rated Operating Distance 16mm, Multi LED, Adjustable 2-20mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link, Connector M12, Housing M30 x 61mm, 4th Generation Tripleshield, ECOLAB, IP67 IP69K
Specifiche
Installation Type
Concise
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V