CA30CAN25BPM1IO - GavazziAutomation
Torna alla panoramica
Sensors
Capacitive sensors
CA30CAN25BPM1IO_12x12.png
CA30CAN25BPM1IO
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 25mm, Adjustable 4-30mm, Power Supply 10-40VDC, NPN/PNP Output, N.O./N.C., IO-Link Connector M12, Housing M30 x 61mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Specifiche
Rated operating distance
25 mm
Installation Type
Not flat
Diameter
30 mm
Output type
PNP/NPN
Output function
Programmable/configurable
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
12 V ... 36 V