RLC1A48D15 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
DIN rail mount
SSR_RLC_short.png
RLC1A48D15
1-pole DIN-rail mount SSR, , Zero-cross switching, for resistive loads, Operating voltage (Ue): 42 - 530 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 15 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection, Plug-in control
Spécifications
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
1
Rated current AC-51
15 A
Operating voltage
42 V ... 530 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V