PD30ETT15NAM5SA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PD30ETT15NAM5SA_12x12.png
PD30ETT15NAM5SA
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, NPN Output, N.O. and N.C., light and dark switching, Power Supply 10-30VDC, Connector M8, 10x30x20mm Stainless Steel Housing, IP69K, ECOLAB
Spécifications
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing Material
Metal
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP68, IP69K
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V