PD30CNB20PAM5SA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CNB20PAM5SA_12x12.png
PD30CNB20PAM5SA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor with Adjustable Background Suppression, Range: 0-200mm, Polarity free red light 625nm, Power Supply 10-30VDC, PNP Output, N.O. and N.C., light and dark switching, M8 Plug, 10x30x20mm housing
Spécifications
Rated operating distance
200 mm
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing material
Plastic
Emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V