PA18CAD10NASA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PA18CAD10xASA_12x12.png
PA18CAD10NASA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, 2m Cable, IP69K, ECOLAB
Spécifications
Distance nominale de fonctionnement (Sn)
0 mm ... 1000 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Mati}re du bo?tier
Plastic
Source lumi}re
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Indice de protection
IP67, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V