ICB30S30N22POM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S30N_M1.png
ICB30S30N22POM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 22mm, Non-flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spécifications
Rated operating distance
22 mm
Installation type
Not flat
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Connector M12
Rated power supply
10 V ... 36 V