CA30CAF16NA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Capacitive sensors
CA30CAF16NA_12x12.png
CA30CAF16NA
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 16mm, Adjustable 2-20mm, Power Supply 10-40VDC, NPN Output, N.O. and N.C., Cable PVC, Housing M30 x 62,5mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP68 IP69K
Spécifications
Installation Type
Concise
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V