CA18CAF08PAM1 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Capacitive sensors
CA18CAF08xAM1_12x12.png
CA18CAF08PAM1
Capacitive Proximity Sensor, Flush mountable, Sensing Range 8mm, Adjustable 2-10mm, Power Supply 10-40VDC, PNP Output, N.O. and N.C., Connector M12, Housing M18 x 70mm, 4th Generation Tripleshield, Improved EMC performances, ECOLAB, IP67 IP69K
Spécifications
Rated operating distance
8 mm
Installation Type
Concise
Diameter
18 mm
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Plastic
Rated power supply
10 V ... 40 V