SPPC242401FC - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Power Supplies and UPS
Open-frame power supply
SPPC 24240 1FC.png
SPPC242401FC
Switching Power Supply, AC/DC, 240W, 24V, Screw Terminals, Enclosed type, with accessory for DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage and Short-circuit Protections, 99x50x199mm metallic housing
Spécifications
Rated output voltage DC
24 V
Power output
240 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Oui
Wall mounting possible
Non
Degree of protection (IP)
IP20
Width
99 mm
Height
50 mm
Depth
199 mm