SPDC121201 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPDC241201.png
SPDC121201
Switching Power Supply, High Compact, AC/DC, 120W, 12V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-load, Over-voltage, Short-circuit and Over-temperature Protections, 32x124x119mm metallic housing
Spécifications
Rated output voltage DC
12 V
Power output
120 W
Max. output current DC
10 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Oui
Wall mounting possible
Non
Degree of protection (IP)
IP20
Width
32 mm
Height
124 mm
Depth
119 mm