RZ3A60A55 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RZ3.png
RZ3A60A55
3-pole panel mount SSR, Zero-cross switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1600 Vp), Rated current (Ie): 55 Aac, Control voltage (Uc): 24 - 275 Vac / 24 - 50 Vdc, Built-in overvoltage protection
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Zero cross
Number of poles
3
Rated current AC-51
55 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage AC
24 V ... 275 V
Control voltage DC
24 V ... 50 V