RSE1112-BS - GavazziAutomation
Le groupe Carlo Gavazzi
Soft Starters and Frequency Drives
RSE-BS.png
RSE1112-BS
1 phase soft starter for induction motors, Operating voltage (Ue): 115 Vac , Rated current (Ie): 12 Aac, Control voltage (Uc): 24 - 110 Vac/dc & 110 - 480 Vac , DIN rail mount, Supply voltage (Us): Internal
Prix catalogue
N/A
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Spécifications
Rated operation current Ie at 40 °C Tu
12 A
Rated operating voltage Ue
97.8 V ... 132.3 V
Rated control supply voltage Us at AC 50HZ
93.5 V ... 552 V
Rated control supply voltage Us at DC
20.4 V ... 126.5 V
Internal bypass
Oui
Product Width
45 mm
Product Height
82 mm
Product Depth
102.5 mm