RM1B23D50 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1B23D50
1-pole panel mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 50 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc, Built-in overvoltage protection
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
50 A
Rated current AC-53a
15 A
Operating voltage
42 V ... 265 V
Control voltage AC
0 V ... 0 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V