RM1B23A100 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RM1A.png
RM1B23A100
1-pole panel mount SSR, Instant-on (Random) switching, Operating voltage (Ue): 42 - 265 Vac (650 Vp), Rated current (Ie): 100 Aac, Control voltage (Uc): 20 - 280 Vac / 22 - 48 Vdc, Built-in overvoltage protection
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
100 A
Rated current AC-53a
30 A
Operating voltage
24 V ... 265 V
Control voltage AC
20 V ... 280 V
Control voltage DC
22 V ... 48 V