RAM1B60D100 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Solid State Relay
Panel mount
SSR_RAM1A.png
RAM1B60D100
1-pole panel mount SSR, Instant-on switching, Operating voltage (Ue): 42 - 660 Vac (1200 Vp), Rated current (Ie): 100 Aac, Control voltage (Uc): 4 - 32 Vdc
Prix catalogue
Disponibilité
Avez‑vous des questions sur ce produit ? Contactez‑nous
Sélectionner un dissipateur
Spécifications
Output switching mode
Instant on
Number of poles
1
Rated current AC-51
100 A
Rated current AC-53a
20 A
Operating voltage
42 V ... 660 V
Control voltage DC
4 V ... 32 V