PH18CND10PASA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PH18CND10PASA_12x12.png
PH18CND10PASA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, PNP, NO+NC, 2m Cable, IP69K, ECOLAB
Spécifications
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
PNP
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Cable
Housing type
Special construction
Housing material
Plastic
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V