PH18CND10NAT1SA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PH18CND10NAT1SA_12x12.png
PH18CND10NAT1SA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, M12 Pig-tail, IP69K, ECOLAB
Spécifications
Rated operating distance
0 mm ... 1000 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Connector M12
Housing type
Special construction
Housing material
Plastic
Type of emitted light
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67, IP69K
Rated power supply
10 V ... 30 V