ICB30S35N40NOM1 - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S35N_M1.png
ICB30S35N40NOM1
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 40mm, Non-flush mount, Short body, NPN NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 100 Hz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spécifications
Rated operating distance
40 mm
Output type
NPN
Output function
Normally open contact
Connection type
Connector M12
Rated power supply
10 V ... 36 V