ICB30S30N15PO - GavazziAutomation
Inductive sensors
ICB30S30N.png
ICB30S30N15PO
Inductive proximity sensor, M30 Nickel-Plated Brass, 2m cable, Sn 15mm, Non-flush mount, Short body, PNP NO output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spécifications
Rated operating distance
15 mm
Output type
PNP
Output function
Normally open contact
Connection type
Cable
Rated power supply
10 V ... 36 V