ICB18S30N20NCM1 - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Inductive sensors
ICB18S30N20_M1.png
ICB18S30N20NCM1
Inductive proximity sensor, M18 Nickel-Plated Brass, M12 plug, Sn 20mm, Non-flush mount, Short body, NPN NC output, Supply voltage 10-36Vdc, Max output current 200 mA, Max switching frequency 1,5 kHz, Operating temperature -25C - +70C, IP67
Spécifications
Rated operating distance
20 mm
Installation type
Not flat
Diameter
M18
Output type
NPN
Output function
Breaker contact
Connection type
Connector M12
Housing type
Cylinder, screw-thread
Housing material
Metal
Rated power supply
10 V ... 36 V