PD30CNT15NAM5SA - GavazziAutomation
Photoelectric sensors
PD30CNT15NAM5SA_12x12.png
PD30CNT15NAM5SA
Photoelectric Through-beam Receiver, Range: 15000mm, Infrared light 850nm, Power Supply 10-30VDC, NPN/NPN Output, N.O. and N.C., light and dark switching, Connector M8, 10x30x20mm housing
Spécifications
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Infrared light
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP67
Rated Operational voltage UB at DC
10 V ... 30 V