PD30CND10NAM5SA - GavazziAutomation
Retour à l’aperçu
Sensors
Photoelectric sensors
PD30CND10NAM5SA_12x12.png
PD30CND10NAM5SA
Diffuse-reflective Photoelectric Sensor, range 1000 mm, red modulated light 625nm, Power Supply 10-30VDC, NPN, NO+NC, M8 Plug, IP67
Spécifications
Distance nominale de fonctionnement (Sn)
0 mm ... 1000 mm
Output type
NPN
Output function
Anticoincidence
Connection Type
Connector M8
Housing type
Cuboid
Mati}re du bo?tier
Plastic
Source lumi}re
Polarity free red light
Sensing mode
Light-/dark switching
Indice de protection
IP67
Rated power supply
10 V ... 30 V