VC11RT12010M - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Sensors
Capacitive sensors
VC1xRx_12x12.png
VC11RT12010M
Capacitive Proximity Sensor, Non-flush mountable, Sensing Range 12mm, Adjustable 4-12mm, Power Supply 120Vac, SPDT relay output, ON-delay, Cable PVC, Housing, Round 32 x 101mm, IP67
Tekniset tiedot
Installation Type
Not flat
Output type
Relay contact
Output function
Change-over contact
Connection type
Cable
Housing type
Cylinder plain
Housing material
Plastic
Rated power supply
102 V ... 132 V