UA18ASD15APM1IO - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Sensors
Ultrasonic sensors
UA18ASDxxxPM1IO_12x12.png
UA18ASD15APM1IO
Ultrasonic Sensor, Diffuse Reflective, M18 NPB housing, M12 Connector, Sn 120-1500mm, Analogue Output 0-10V, 4-20mA, 0-20mA, Push-Pull, NPN, PNP,Supply Voltage 18-30VDC, Operating Temperature -25-+70C, Switching Frequency 5Hz, IP67, Teach-by wire, IO-Link
Tekniset tiedot
Rated operating distance
120 mm ... 1500 mm
Blind zone
120 mm
Diameter
18 mm
Analogue output
0 V ... 10 V
Output type
PNP/NPN
Output function
Change-over contact (NO/NC)
Connection type
Connector M12
Housing material
Brass
Rated power supply
18 V ... 30 V