SPD482403 - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Power Supplies and UPS
Industrial DIN rail power supply
SPD482403.png
SPD482403
Switching Power Supply, AC/DC, 240W Three-Phase, 48V, Screw Terminals, IP20, DIN-Rail Mounting, Over-voltage and Short-circuit Protections, 89x123.6x117.5mm plastic housing
Tekniset tiedot
Rated output voltage DC
48 V
Power output
240 W
Max. output current DC
5 A
Terminal type
Screw connection
Rail mounting possible
Kyllä
Wall mounting possible
Ei
Degree of protection (IP)
IP20
Width
89 mm
Height
123.6 mm
Depth
117.5 mm