S142BRNN230 - GavazziAutomation
Takaisin yleiskatsaukseen
Sensors
Photoelectric sensors
S142BRNN230_12x12.png
S142BRNN230
Amplifier for Through Beam sensors, Range up to: 50000mm, Adjustable Sensitivity, Disgnostic Functions, Alignment help, Power Supply : 230 Vac, SPDT relay + NPN output, 11 pole Plug Connection, UL508, UL325, CSA, Alarm Output, Time Delay
Tekniset tiedot
Rated operating distance
50000 mm
Output type
Relay contact
Output function
Change-over contact (NO/NC)
Connection type
Plug-in connection
Housing type
Cuboid
Housing Material
Plastic
Type of light
Other
Sensing mode
Light-/dark switching
Degree of protection
IP20
Rated Operational voltage UB at DC
0 V ... 0 V